Xativa X-Press Production Satin Poster Paper Roll | 130gsm | 40" inch | 1016mm x 100mt | 3" core | XPSPP130-40-100-3
Item no longer available, call 01625 613548 for alternatives
A Satin 130 gsm microporous coated paper that is perfect for commercial poster, POS applications.
Profiled for HP PageWide XL.
  • Satin Finish
  • 130gsm
  • 40" inch / 1016mm
  • 100mt
  • 125pu thick
  • Outer diameter of 150mm
  • 3 inch core